Přednášející 2012

Hiroshi Horie

Nissan Motor Co., Ltd.
oddělení pro vnější a vládní záležitosti
manažer oddělení

V roce 1989 nastoupil do společnosti Nissan jako inženýr a zabýval se vývojem automobilů/platforem. V letech 1997-2002 pracoval v R&D centru v Detroitu. V letech 2004-2007 zodpovídal za hodnocení výkonů automobilů v oddělení zákaznické techniky. Od roku 2009 pracuje na současné pozici v oddělení pro vnější a vládní záležitosti.

Takenori Kobayashi

Toshiba Corporation
skupina pro bateriové systémy
oddělení automatizace sítě & řešení pro inteligentní sítě
divize pro přenosné a rozvodné soustavy
hlavní specialista

V letech 1989, 1991 a 1995 získal titul bakaláře, magistra a PhD na universitě v Tokiu v oboru elektrotechnika. Od roku 1994 pracuje ve společnosti Toshiba. Nejprve se věnoval analýzám energetických systémů, jejich řízení a kontrole na pozici v R&D. V současnosti zodpovídá za techniku systémů skladování energie v bateriích. Je členem v organizacích IEEJ a IEEE.

Mitsumasa Takayama

Hitachi Ltd.
oddělení podpory nové obchodní činnosti
systémy pro inteligentní infrastrukturu
divize vývoje
společnost pro infrastrukturu
hlavní projektový manažer

Od roku 1975 pracoval ve společnosti Nissan Motor, kde se věnoval vývoji elektromobilů. V roce 2002 odstartoval v Japonsku do té doby první podnikání ve sdílení aut ve společnosti ORIX Auto Corporation. Ve společnosti Hitachi pracuje od roku 2012 na pozici hlavního projektového manažera v divizi vývoje chytrých infrastrukturních systémů.

Takayuki Yatabe

Mitsubishi Motors Corporation
oddělení pro elektromobily
manažer

Ve společnosti Mitsubishi Motors pracuje od roku 1995 na různých pozicích. Do roku 2004 pracoval v R&D jako inženýr výroby aut určených do USA. V roce 2005 se účastnil plánování prodeje pro domácí trh v Japonsku. Od roku 2007 se věnuje podpoře prodeje elektromobilů a nabíjecí infrastruktury.

Katsuaki Takahashi

Tokyo Gas Co., Ltd.
sekce pro energetiku a technologie
oddělení firemního plánování
manažer

Od roku 1997 pracuje ve společnosti Tokyo Gas. V dubnu 2009 nastoupil do divize industriální energie, kde pracuje dosud.

Jakub Hrbek

SFŽP ČR
oddělení technické podpory
odbor programů GIS
pověřen řízením oddělení

Po absolvování vysoké školy nastoupil v roce 2010 na Státní fond životního prostředí na pozici specialisty OZE, kde se podílel na kontrolách projektů v rámci dotačního programu Zelená úsporám. Od roku 2012 pracuje na pozici vedoucího Oddělení technické podpory, které nastavuje procesy v programu Zelená úsporám.

Organizátoři semináře